Kik vagyunk?
Kétezer évvel ezelőtt az első Pünkösd alkalmával született meg az Egyház. Jézus Krisztus halála és feltámadása után Jézus tanítványait betöltötte a Szentlélek, s ez által életet átformáló módon járták át őket Isten igazságai és bizonyossága, a Szentlélek öröme és vigasztalása. Új erőt és bátorságot kaptak az Örömhír hirdetésére, melyet Isten jelekkel és csodákkal megerősített. Isten igazságai a Lélek által tapasztalattá váltak számukra. Igazi Szentlélekben újjászületett keresztények lettek.
A Pünkösd ma is folytatódik.
Ahogy egykor, úgy az Egyháznak ma is pótolhatatlan szüksége van a Szentlélekre.
A Katolikus Egyházban sok tízmillióan tapasztalták meg a személyes pünkösdöt, a bérmálkozás kegyelmeinek életre kelését, a Szentlélek beáradását az életükbe.
A Szentlélek műve és jelei mindig is jelen voltak az Egyházban, azonban napjainkban fontossá vált, hogy a Szentlélek természetfeletti működése intenzíven jelen legyen minden hívő életében, nem csak kivételes életű szentek számára kivételes helyzetekben. A Lélek megvalósíthatóvá teszi a keresztény életeszményt, amely a Szentírás és az Egyház tanításán alapszik, s amelyet ezzel a háttérrel minden hívő magabiztosan tehet élete alapjává. A Szentlélek érintése által az emberek gyógyulást tapasztalnak meg, nagyobb belső biztonságra és szabadságra tesznek szert.
A Katolikus Egyházat a Szentlélek formálta meg, így hiszünk abban, hogy a Szentlélek számára nem probléma megújítani a jelenlétét abban, amit Ő hívott életre.
Fábry Kornél Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke szentmisét mutat be a 2023-as Országos Találkozó szentmiséjén.
A Katolikus Egyház tanítása és Isten által kiformált hierarchiája mindezt lehetővé teszi. Ahogy hiszünk abban, hogy Isten képes megújítani egy-egy konkrét személyt, közösséget, vagy a Szentírás tanúsága szerint az Ószövetség népét, úgy a Katolikus Egyházat is megújítja. Ez egy kegyelmi áramlat a Szentlélektől az Egyház számára, melyet nem emberek kezdeményeztek, hanem a Szentlélek, tehát Isten látta úgy, hogy az Egyháznak szüksége van rá.
Amikor a Szentlélek rendkívüli ajándékai, azaz karizmái megjelennek, azok mind az Egyházért vannak.
Csiszér László a Lelkes Napokon 2022-ben.
Jézus Krisztusnak nagyon sok követője tesz tanúságot arról, hogy Isten szeretetének megtapasztalása megrendítette és teljesen átalakította a belső világát. Sokan valódi újjászületésként élték meg mindezt. Nem csak régi idők nagy szentjei, hanem kortársaink, egyszerű hívők is.
A huszadik század legelején indult meg az pünkösdinek, majd karizmatikusnak nevezett megújulási hullám, amely megjelent minden kontinensen és minden keresztény felekezetben. Világszerte a magukat kereszténynek vallók negyede személyesen is megtapasztalta ezt az ébredést, és azon munkálkodik, hogy ennek ereje átjárja a teljes Egyházat és a társadalmat.
A karizmatikus megújulás kegyelmei választ adnak az Egyház és a társadalom sok égető kérdésére nemzeti és világszinten is.
A karizmatikus megújulás egy kegyelmi áramlat, mely nem a tagoké, hanem az Egyházé.
Tagjait nem a közös alapítók személye, vagy közösen elfogadott szabályok kapcsolják össze, hanem egy közös tapasztalat.
A tagok, közösségek, szolgálatok közötti egységet szolgálja a Ferenc pápa által
2019-ben életre hívott nemzetközi szervezet, a CHARIS (Catholic Charismatic Renewal International Services).
Célja, hogy kapcsolódási pont legyen az egy területen munkálkodóknak egymással, az Egyházzal, a külvilággal, segítse közöttük az egységet, ami a sokféleség egységét jelenti, és nem az egyformaságot.
A CHARIS alapító okiratában hangsúlyos cél, hogy elősegítse a Szentlélek-keresztség elterjesztését a karizmatikus megújuláson kívül is, a teljes Egyházban minél szélesebb körben. Ezen egy választott szolgáló csoport dolgozik a CHARIS-on belül globális szinten (ISC, International Service of Communion), és országonként is (NSC, National Service of Communion). Magyarországon a karizmatikus megújulást a CHARIS részeként a Nemzeti Szolgáló Bizottság szolgálja. Ez a munkacsoport a jelentősebb karizmatikus közösségekkel és szolgálatokkal áll kapcsolatban, tőlük kapja a megbízatását. Ennek a közösségekből, imacsoportokból, szolgálatokból, munkacsoportokból álló országos hálózatnak a neve: a Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás Szövetsége.